Вилоцька громада
Закарпатська область, Берегівський район

Протидія кібернасильству проти дітей

Дата: 18.06.2024 13:25

Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків —  Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків. Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС. Toolkit (Збірник) містить такі компоненти:

1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми». Частина 1 посібника під назвою «Сексуальне насильство в Інтернеті: наслідки та заходи протидії» присвячена питанню сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат і містить інструкції щодо використання онлайн-інструменту CYBERSAFE, а також практичні рекомендації щодо проведення тренінгів. Частина 2 «Плани тренінгів» містить чотири плани тренінгів, кожен з яких зосереджений на одному з чотирьох основних типів сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат. Посібник також містить додатки з навчальними вправами для офлайн тренінгу, та інформацію про те, куди можна подавати скарги в Україні, та рекомендовані джерела.

2. Адаптація українською онлайн-інструменту  CYBERSAFE (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти. CYBERSAFE — це ігровий онлайнінструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13- 16 років), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками. CYBERSAFE сприяє здоровим стосункам та гендерній рівності в Інтернеті.

3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, вже доступні на платформі YouTube:

— «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди»  ТУТ

— «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет»  ТУТ

4. Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті». Цей буклет містить вказівки щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті та спеціально призначений для батьків та опікунів.

Додаток https://rada.info/upload/users_files/04349277/b391fb947de0546382eb4d34f490064a.pdf