Починай діяти проти домашнього насильства

Дата: 06.12.2021 13:43

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою акції є привернення уваги до проблем подолання насильства у сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Пряви насильства супроводжують людство з давніх-давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу  людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. На жаль, суспільство звикло сприймати насильство, як щось буденне, але прояви насильства порушують права людини, принципи її існування – вільного та справедливого.  І коли вчиняються дії, які не сумісні з нормальним поводженням вдома, на вулиці, у школі, ми не можемо проходити повз не звертаючи уваги.

Саме тому Вилоцька селищна також долучилася до даної акції, шляхом розробки і впровадження плану заходів, щодо протидії насильству. Представники старостинських округів беруть активну участь у заходах, які проводяться у навчально-виробничих закладах.

Об’єднуємо зусилля заради збільшення розуміння та обізнаності про всі форми насильства, створення в громаді соціального простору вільного від насильства.

Дати початку та закінчення Акції вибрані не випадково. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, звертаючи увагу на те, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її  статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати :

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня –  Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.