Доводимо до відома!

Дата: 01.02.2024 11:56

За інформацією ДУ „Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”  (з 22.01. по 28.01.2024 року) у Закарпатській області розпочався підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції зі середньою інтенсивністю епідемічного процесу.

Кількість звернень до закладів охорони здоров’я області з приводу респіраторних інфекцій минулого тижня збільшилась на 41% від попереднього, тобто захворіло 5 743 проти 4 083 осіб. Інтенсивний показник захворюваності склав 462,5 на 100 тисяч населення та перевищує епідемічний поріг по області на 7,5%.

Тож вважаємо за необхідне в черговий раз нагадати основні правила поведінки під час епідемії ситуація з грипу/ГРВІ та коронавірусної хвороби COVID-19:

• Регулярно та ретельно мийте руки з милом упродовж 20-40 секунд або обробляйте дезінфікуючими спиртовмісними засобами.

• Уникайте скупчень людей. Тримайте дистанцію на відстані 1,5 метра від інших людей, зокрема, тих, хто кашляє.

• Не торкайтеся руками своїх очей, носа та рота.

• Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або одноразовою серветкою. Після використання серветки викиньте її в урну для сміття.

• Використовуйте маску, коли маєте симптоми ГРВІ або доглядаєте людину з підозрою на інфекцію та коли знаходитесь у громадських місцях.

• При ознаках ГРВІ залишайтеся вдома, зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Якщо у Вас температура вище 38, кашель і утруднене дихання, одразу дзвоніть 103.