До уваги громадян!

Дата: 08.08.2023 10:28

07.08.2023

24 липня 2023 року у Вилоцькій селищній раді було проведено засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, присвячене Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, під головуванням Заступника селищного голови Жолта БЕРЕГІ.

Зокрема, у вступному слові Жолт Зігмундович наголосив, що щорічно 30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми у відповідності до резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй A / RES / 68/192 від 18 грудня 2013 року.

При цьому Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми» № 3739-VI від 20.09.2011 (із змінами), в Україні торгівля людьми є злочином відповідно до ст. 149 Кримінального кодексу України, впроваджений Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Начальник Юридичного відділу Іван ШАРКАДІ звернув увагу присутніх на те, що через війну росії проти України зростають ризики торгівлі людьми, оскільки випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків. Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торговців людьми.

ЯКЩО ВИ ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ, - ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО:

1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприкладwww.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;

2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

Якщо Вам запропонували роботу за кордоном чи в іншому регіоні України звертайтесь на:

НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗКОШТОВНУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ   527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00

527.org.ua – електронні консультації

ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України

(044) 254 74 30

ПАМЯТКА попередження та недопущення потрапляння у ситуацію торгівлі людьми особами, що вимушено залишили місце проживання

НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА РОБОТУ, ЯКЩО:

– на вас тиснуть і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);
 – вам пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);
 – не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);
 – вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);

– вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);
 – не надають інформації, яку роботу треба виконувати (яка різниця, ваша кваліфікація не має значення, розберетеся тощо);

– пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.