Статус особи з інвалідністю внаслідок війни

Дата: 29.04.2024 13:25

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 09.04.2024 №416 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення процедури надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України” (далі - Постанова № 416), якою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 685 “Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України” та від 23.09.2015 № 740 “Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України” з метою приведення у відповідність із Законом України від 08.11.2023 № 3443-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України”.

Постановою № 416 передбачається запровадження наступних змін:

• рішення про надання (відмову у наданні) відповідного статусу прийматимуть структурні підрозділи, на які покладено функції з питань ветеранської політики, районних рад, виконавчих органів міських рад;
  • подача заяв в паперовій формі здійснюватиметься через ЦНАП за принципом екстериторіальності (незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);
  • надається можливість обрати спосіб отримання відповідного посвідчення за місцем оформлення посвідчення (у місцевому структурному підрозділі з питань ветеранської політики), або у ЦНАП;
  • заява з необхідними для прийняття рішення, документами, а також результат розгляду такої заяви приймається та передається через електронний кабінет (за наявності технічної можливості);
  • надається право військовослужбовцям Захисникам і Захисницям України з інвалідністю, а також членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців - Захисників і Захисниць України для надання відповідного статусу подавати місцевому структурному підрозділу з питань ветеранської політики заяву або додавати скановані копії документів (за наявності);
  • визначаються особливості подання заяви в електронній формі засобами Порталу Дія та Єдиного державного реєстру ветеранів війни; затверджуються форми заяв для надання відповідного статусу;
  • визначається повноваження Мінветеранів проводити планові і позапланові перевірки структурних підрозділів, на які покладено функції з питань ветеранської політики, районних рад, виконавчих органів міських рад стосовно дотримання ними вимог щодо однакового застосування законодавства під час надання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни та члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України.

Більш детальна інформація https://rada.info/upload/users_files/04349277/fd9631b12627f4437c4ca5efed730c1c.pdf